PRZESZCZEP WŁOSÓW METODĄ FUE

Metoda FUE (Follicular Unit Extraction) jest obecnie najnowszą i najbardziej wyrafinowaną metodą transplantacji włosów na świecie. Należy pamiętać, że tylko doświadczony lekarz zajmujący się przeszczepem włosów może prawidłowo doradzić wybór metody biorąc pod uwagę oczekiwania pacjenta oraz dostępne możliwości techniczne. Zasadą rekonstrukcji owłosienia jest zapewnienie możliwie trwałego efektu zabiegu. Stosowanie niektórych leków pomaga w zachowaniu owłosienia, co jednak w przypadku kiedy włosy już wypadły? Nie jest tajemnicą, że najodporniejszymi i najtrwalszymi włosami są te z tyłu i boków głowy. Widać to wyraźnie na skali łysienia Norwood (obok). Bazując na tej wiedzy zaczęto próbować przenieść te silne włosy w miejsca, gdzie włosów już pacjenci nie mają, czyli najczęściej przód głowy z zakolami i czubek głowy. I dlatego właśnie tył głowy i boki to tak zwana okolica dawcza, ponieważ „daje” włosy. To z tych okolic chirurg pobiera mieszki włosowe. Pierwsze przeszczepy włosów polegały na wycięciu owłosionego fragmentu skóry i wszyciu go w miejsce bez włosów. Bardziej naturalny wygląd uzyskano dopiero po wymyśleniu metody Strip. Najnowszą metodą, najmniej inwazyjną i nie pozostawiającą widocznych śladów zabiegu jest metoda FUE. W tym przypadku pobiera się pojedyncze mieszki włosowe, bez użycia skalpela. Jeżeli interesuje Cię przeszczep włosów w miastach takich jak Katowice, Tychy, Poznań, Wrocław czy Warszawa to prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą. Aby uzyskać więcej informacji na temat transplantacji włosów prosimy o kontakt z nami.

Przeszczep włosów to metoda trwała odtwarzania owłosienia skóry głowy. Włosy, które są pobierane z tylnej częsci głowy oraz boków są bardziej odporne na wypadanie (zwróć uwagę, że osoby, które utraciły włosy wciąż mają ich sporo z tyłu i na bokach głowy). Korzystając z tej wiedzy możemy przenieść te „silne” i trwałe włosy w okolice, które potrzebują zagęszczenia lub odtworzenia owłosienia.

Metoda FUE nie wymaga skalpela, ani szycia skóry dzięki czemu nie ma żadnych widocznych śladów przebytego zabiegu. Mieszki włosowe są pobierane jeden po drugim narzędziem o średnicy 0.8 – 1.0mm.
Taki zabieg jest praco- i czasochłonny, ale jednocześnie jest mniej inwazyjny niż zabieg FUT (strip) co pozwala ograniczyć ilość ewentualnych powikłania, skrócić czas rekonwalescencji, a powtórzyć go można już po 6 miesiącach od ostatniego zabiegu.

OCZEKIWANIA

Większość pacjentów decydujących się na przeszczep włosów to mężczyźni chcący poprawić swój wygląd, a ca zo tym idzie – samopoczucie. Ustalenie oczekiwań na samym początku leży w interesie zarówno pacjenta jak i lekarza. Ułatwia wybór odpowiednie metody chirurgicznej oraz satysfakcjonującej dystrybucji pobranych mieszków włosowych. Podstawowe przyczyny dla których pacjenci decydują się na zabieg przeszczepu włosów to:

– poprawa wyglądu
– zmniejszenie poczucia przedwczesnego starzenia się z powodu utraty włosów
– poprawa samopoczucia
– przywrócenie pewności siebie

Wielu mężczyzn nie przyznaje, że łysienie stanowi dla nich problem i jest przyczyną negatywnych emocji. Ma to jednak wpływ na ich samoocenę, sposób postrzegania siebie w społeczeństwie, wśród przyjaciół, rodziny i rówieśników. Przedwczesna utrata włosów może być szczególnie dotkliwa dla osób, które czują się młode duchem, co w konsekwencji prowadzi do poczucia niezgodności wyglądu z samopoczuciem. Inna grupa mężczyzn ma poczucie, że brak włosów zaczyna ich definiować. Dlatego pacjent wraz z lekarzem muszą wspólnie wybrać odpowiednią metodę zabiegu, spełniającą oczekiwania pacjenta oraz dającą możliwość lekarzowi do spełnienia tychże oczekiwań. Pacjentom, którzy mają nierealne oczekiwania co do zabiegu należy przedstawić rzeczywiste, realne możliwości i opcje. Możliwości są ograniczone najczęściej przez jakość okolicy, z której włosy są pobierane. Jeżeli, np. okolica ta również jest przerzedzona to niemożliwym będzie odtworzenie gęstego owłosienia skóry głowy. Lekarz przeprowadzający zabieg ograniczony jest potencjałem okolicy dawczej pacjenta.

Cena:

Podchodzimy do każdego przypadku indywidualnie i cena zależy od rezultatu jaki chcemy osiągnąć, a ten zależy od rodzaju włosów, ich grubości i ilości w mieszku. Dlatego najlepszym sposobem na wstępną wycenę jest wypełnienie formularza konsultacji online i przesłanie zdjęć tyłu głowy, obu boków oraz okolicy, która wymaga rekonstrukcji owłosienia. Zdjęcia powinny być wykonane w dobrym oświetleniu, wyraźne.

Orientacyjne ceny:

– zakola (w zależności od rozległości zabiegu) – 7.800-12.900 PLN
– przód głowy z odtworzeniem linii włosów 15.500-20.800 PLN
– czubek głowy 10.400-20.800 PLN